Przechowanie baterii zimą w skuterach elektrycznych Horwin

Jak właściwie dbać o baterię w skuterach i motocyklach elektrycznych?

Jak sprawić żeby bateria elektryczna w Twoim motorowerze lub motocyklu elektrycznym zachowała swoją żywotność?

Jaki będzie zasięg mojego Horwina zimą?

Praktyczny poradnik dla użytkowników motorowerów i elektrycznych i motocykli elektrycznych Horwin. 

Zalecenia dotyczące przechowywania i dbania o baterie elektryczne w trakcie zimy od Horwin:

 1. Regularnie ładuj baterię elektryczną w swoim pojeździe.
  Nadchodzi zima, temperatura będzie coraz niższa. Jeśli Twój elektryczny motorower lub motocykl Horwin nie będzie używany, należy co miesiąc ładować akumulator, aby uniknąć strat spowodowanych nadmiernym rozładowaniem.
 2. Zmiana temperatury i jej wpływ na Twoją baterię.
  Gdy temperatura na zewnątrz spadnie poniżej -3 stopni Celsjusza, bateria litowa przejdzie w stan ochrony przed niską temperaturą ze względów bezpieczeństwa, co spowoduje brak ładowania lub niewystarczające naładowanie. Akumulator można umieścić w pomieszczeniu na pół godziny w celu ogrzania, a następnie naładować.
 3. Czas ładowania baterii Horwin.
  Po zakończonej jeździe akumulator może być ładowany normalnie, ponieważ będzie ogrzany od pracy. Może jednak po pewnym czasie przejść w tryb ochrony przed niską temperaturą, gdy temperatura na zewnętrz jest niska. Zwróć uwagę podczas ładowania przy niskiej temperaturze, czy akumulator nie wszedł w tryb ochrony, ponieważ ładowanie zostanie przerwane, lub może zostać znacząco wydłużone.
 4. Zasięg Twojego elektrycznego motoroweru lub motocykla Horwin w zimie będzie krótszy.
  Temperatura ma duży wpływ na baterie litowe. W porównaniu z latem ogólny zasięg w zimie Twojego Horwina zmniejszy się o 20-30% w zależności od temperatury na zewnątrz. Przed podróżą zwróć uwagę na poziom naładowania baterii. Gdy temperatura wzrośnie, zasięg motocykla lub motoroweru zostanie przywrócony. Rozsądne używanie baterii litowych może przedłużyć żywotność baterii.

 

Skontaktuj się z nami

  Zostań naszym Dealerem.
  Napisz do nas.